Vizsgálatokról
Minden gyermek, akinek alapozó terápiára van szüksége, először egy felmérésen(vizsgálaton) vesz részt. Ezen a vizsgálaton egy szülő is jelen van (anya, apa, olyan családtag, aki támogatóan, biztatóan hat a gyermekre), a végén pedig átbeszéljük, kiértékelem az eredményt. Ez eléggé időigényes, megterhelő lehet, így (délelőtt 9-11), a gyermekek legaktívabb teljesítési időszakában történik. Minden esetben a szülők feladata eldönteni, hogy a gyermek részt vehet-e az értékelésen, vagy (bármilyen ok miatt) jobb lenne, ha inkább mi felnőttek négyszemközt beszélnénk.
Fontos, hogy a vizsgálatra kipihent legyen a gyermek, előtte fél-egy órával egyen, igyon. A vizsgálat alatt is legyen kéznél víz, és apróra feldarabolt gyümölcs, csoki, keksz, ropi, könnyen elrágható gumicukor, bármi, amivel a szülői nevelés azonosulni tud. Ezeket az úgynevezett „jutalom falatokat” csak akkor vetem be, ha láthatóan ezzel tovább lendíthető, és tovább vizsgálható marad a gyermek.
Vékony hosszú nadrág, és egy kényelmes póló, elegendő.
Amit vizsgálok:
- fejlődéstani nagymozgások,
- mozgáskoordináció, egyensúly,
- rugalmasság (izomtónus, kondíció),
- térbeli orientáció,
- keresztező mozgások kivitelezése,
- szerialitás,
- ritmus,
- felső- és alsó végtagok független vezérlése, és összerendezése,
- több komponensű mozgás-, és beszéd feladatok kivitelezése,
- szem-kéz koordináció, kézügyesség,
- dominancia (szem, kéz, láb)
A vizsgálatokra előzetes időpontfoglalás után kerül sor, a lehetséges választható napok: kedd, csütörtök és péntek délelőtt 9-11.
A vizsgálatok előtt anamnézis lap kitöltése szükséges, amit előzetes egyeztetés után, e-mailen keresztül küldök el.